OKTATÁS

“Célunk, hogy a pedagógusok megismerjék a sakkjáték képességfejlesztő hatásait.” 

A gyerekek oktatása világszerte számos kérdést vet fel: hogyan érhető el, hogy a jövő generációk tagjai felkészülten nézzenek szembe a rájuk váró kihívásokkal? Milyen oktatási módszerek támogatják a leghatékonyabban a gyerekek fejlődését, valamint a szülők és a pedagógusok munkáját?   

A sakk alapú oktatási programok globális szinten egyre népszerűbbek, hatékonyságukat kutatások bizonyítják. Alapítványunk több mint 10 éve  tevékeny ezen a területen. A sakkra képességfejlesztő eszközeként is tekintünk. Innovatív, saját oktatási módszertant dolgoztunk ki 4-10 éves gyerekek számára, amely

A Módszer alapja a motiváció fenntartása a játék által. A Módszeren belül egymást erősítő oktatási programokat dolgoztunk ki, a BELMA- és Magyar Termék Nagydíjas Sakkpalota, valamint a SakkTesi programot. Az Európai Bizottság (EC), a Nemzetközi Sakkszövetség (FIDE) és az Európai Sakkunió (ECU) által kiemelkedő oktatási innovációként értékelt és támogatott Polgár Judit Módszer 2013 óta része a magyarországi oktatásnak, Európa több országában és Kínában is alkalmazzák.

Célunk, hogy a pedagógusok megismerjék a sakkjáték képességfejlesztő hatásait, a módszer és annak programjai pedig világszerte elérhetőek legyenek a gyerekek számára otthoni használatban vagy az oktatási intézményekben. Igyekszünk előmozdítani, hogy a sakkjáték, mint tanulást elősegítő eszköz, jelen legyen az óvodákban és az iskolákban.

Az alapítványunk ​által rendszeresen szervezett ​akkreditált képzések, előadások és workshopok átfogó ismereteket nyújtanak a Polgár Judit Módszer programjairól, és napi gyakorlatban alkalmazható ötletekkel segítik a pedagógusok és a sakkoktatók munkáját.